Nůžky Yasaka.

O firme

Firma Yasaka


Japonská firma sídlí ve městě Takayama,Ikoma, Nara Japan. Yasaka působí na trhu s profesionálními nůžkami už více  než 45 let a v Japonsku má vybudovanou pevnou tradici prověřenou dlouhými léty.
Japonská kultura  má bohatou tradici v kovářství a díky preciznímu broušení ostří se hedvábný šátek hozený do vzduchu, rozsekne jen svojí vlastní vahou. Velice je známá tzv. dominikánskou ocel.
Yasaka nůžky jsou produktem původní technologie vyráběny pod přísnou kvalitou a s moderní technikou vytváří dokonalé kadeřnické nůžky.

 

Výroba nůžek


Ocel nůžek Yasaka je vyrobena ze železa, těženého ve Švédsku.Toto železo je vysoce kvalitní a je využíváno nejlepšími světovými výrobci nožů a nůžek. Toto železo se vyznačuje tím, že obsahuje extrémně malé množství nečistot a příměsí. Železo je převáženo do japonské továrny Yasaka, kde je tvořena ocel a  je různě upravována. Použitá ocel je velmi čistá, houževnatá, velice viskózní, s vynikající odolností proti opotřebení a je zcela nereznoucí. Pro vysokou tvrdost a odolnost  je do nůžek přidáván titan nebo kobalt. Čepel je ostřená speciální jedinečnou metodou, která je první svého druhu. Ostří  je zocelováno a dvakrát žíháno (ostřeno) v naprostém vakuu a ošetřeno jedinečnou metodou do konečné podoby nůžek, při teplotě 0°C. Díky žíhání dosahují nůžky až tvrdosti 6.

 

Výhody nůžek

Nůžky Yasaka jsou tvořeny pro každého profesionálního kadeřníka, ulehčují práci při stříhání jakkoliv náročného účesu.
Precizně a hned zastřihnete a silný pramen vlasů. Bez menších problémů vedete velice přesný klouzavý střih, nůžky netahají za vlasy,  nezadrhávají. Vlasy jsou hladce zacelené a nedochází k roztřepení konečků. Prostřihováním efilačními nůžky předcházíme uzlíkování vlasů.
Nůžky jsou zcela nereznoucí a pozinkované
Nůžky neobsahují žádný nikl, jsou protialergické.
Nově i nůžky pro leváky.
Přejít na nůžky Yasaka je jako přesednout z trabantu do luxusního mercedesu.  

Části nůžek


Nůžky jsou upravovaná tak, aby vyhovovaly individuálním potřebám každé ruky. Hodí se na každou tloušťku i délku prstů.
Nože mají různé délky.
Očka mají různé velikosti. Měkký eleastomer se vytvaruje podle vašeho prstu, aby nůžky neklouzaly a nesjížděly z prstů.
Rukojeti jsou tvarované, např. ergo tvary ulehčují při stříhání ramennímu svalu.
Pokoženkované rukojeti slouží k odolnosti při nárazu na zem, nebo na stůl.
Šroubek: A)nastavitelný – slouží k lepší údržbě nůžek – při uchovávání v pouzdře utáhnout šroubek – při olejíčkování a čištění hodně povolit.
B)standardní plochý
Prst – odložení na  prst je buď napevno, nebo odšroubovatelné