ŠTĚNICE

základní fakta o štěnicích včasné odhalení štěnic štípanec od štěnice vyhněte se zamoření jak bojovat se štěnicemi fotky štěnic videa štěnic

registr hotelů v USA kde byl potvrzen výskyt štěnic
www.bedbugregistry.com

počítadlo.abz.cz

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

boj se štěnicemi

Diskuse » boj se štěnicemi

Vojtěch Nám poslal(a) zprávu dne 16.7.2008 v 23:50 | vttpvseznam.cz [217.75.217.53]

Objevil jsem na těle kousance zprvu jsem si myslel že je to od komárů,ale pak jsem zjistil,že nade mnou soused měld v bytě deratizaci protože mu našli doma v křesle hnízdo štěnic. Myslím že štěnice nalezly ke mně do ložnice.Začal jsem opravdový boj. VLastním parní čistící stroj tak jsem koncovkouu na spáry vše vypařil,potom jsem vyhodil koberce z ložnice nakonec mi kamarád nabídl sírové knoty a myslím že to zabralo. Dal jsem 2 ks. knotu do letiště samozřejmě jsem úložnou plochu vyklidil a vyluksoval a vypařil a pak jsem na plechu v každé posteli zapálil sírový knot a zavřel úložný prostor a nechal jsem to tak 4 hodiny. Sírový knot tak ten má nízký plamen jako hořící líh ,ale varuji příšerně to čpí a tak by to chtělo raději nějakou plynovou masku,ale musíte se hodně nadechnout a honemzapálit a zmizet. Jediná velká výhoda je že se dá místnost potom dobře odvětrat a dlouho není síra cítit.. Chce to průvan. Myslím že to pomáhá.

Kryton Nám poslal(a) zprávu dne 17.7.2008 v 02:37 [90.177.81.54]

Jak je to dlouho, co jste provedl tato opatření? Obával bych se, že pokud štěnice přilezly od souseda, bude nutné ošetřit nejen postel a její úložný prostor, ale taktéž celý byt. Stačí jedna štěnice, která přežije ve spáře podlahy, či kdekoliv jinde a jste opět na začátku. Každopádně doporučuji deratizační firmu, která disponuje zkušenostmi a odpovídajícími prostředky na hubení štěnic. I tak Vám držím palce při likvidaci štěnic.

Marcela Nám poslal(a) zprávu dne 10.10.2008 v 12:55 [212.27.208.205]

Vypadá to, že jsme u spolubydlící v pokoji objevili pravděpodobně štěnici. Tři exempláře jsme odchytily a předaly lékařce, která je odeslala na "parazitologii". Nyní čekáme na výsledek. Nechceme zbytečně plašit. Včera jsem prolezla celý pokoj, hlavně postel a okolí jsem prolezla velmi důkladně. Já mám ve svém pokoji celkem chladno a pořád mám otevřenou ventilačku, takže se u mě asi neusídlili. Spolubydlící má totiž v pokoji velmi teplo, takže asi proto se k ní nastěhovali. Teď řešíme jak to udělat, aby když bude přespávat u mě v pokoji tak aby za ní neputovali. Máme v jejím pokoji dál topit aby měly ty potvory teploučko anebo větrat a udělat tam zimu. Můžete nám poradit. Díky

webmaster Nám poslal(a) zprávu dne 11.10.2008 v 18:20 | ok@nanoit.cz | http://www.nanoit.cz [90.177.81.54]

Řekl bych, že zda bude v pokoji teplo nebo zima nebude moc hrát roli. Štěnice mají velice citlivé termoreceptory, pomocí nichž prý ucítí člověka i za zdí a pravděpodobně si za potravou dojdou. Kdyby hluboce mrzlo, bylo by dobré na několik dní nechat pokoj vymrznout. Uvidíte co se vyklube...

Marcela Nám poslal(a) zprávu dne 25.10.2008 v 19:11 [90.177.252.140]

Tak už se vyklubalo, jsou to ty potvory. Teď nás čeká deratizace. Snažíme se z toho nezblbnout. Začínáme prát osobní věci na šedesát, co nejde sáčkujeme do mrazáku a pak to pereme na třicet. Snad postupujeme dobře.Nejsme si akorát jisti co s knihami a květinami. Ostatní věci neřešíme, ty se vyderatizují. Vypadá to, že se zatím drží v jedné místnosti a dál do bytu se nedostali, ale stejně mám strach abychom to nezatáhli někam jinam. Každopádně se po deratizaci stěhujeme jinam. Můžete poradit co udělat preventivně abychom si je neodnesli s sebou? Díky

webmaster Nám poslal(a) zprávu dne 27.10.2008 v 20:56 | ok@nanoit.cz | http://www.nanoit.cz [90.177.81.54]

Abyste si je neodnesli ssebou? ...Nejlépe si ssebou nic nebrat. Samozřejmě je to hloupost všechno zahodit a kupovat znova, ale je alespoň třeba vše důkladně ošetřit a prohlédnout, aby žádná štěnice nezůstala nikde. Hlavně třeba vajíčka atd... záleží na ddd firmě jak pečlivě provede dezinsekci. Také se blíží zima a sní mrazy... takže až bude mrznout je dobré nechat nejprve nábytek několik dní někde na dvoře na mrazu.

Karolína Nám poslal(a) zprávu dne 30.10.2008 v 16:19 | Car.4EVER@seznam.cz [78.102.204.173]

Dobrý den..Mám v pokoji opravdu docela hodně štěnic a chci se zeptat,jde je vyhubit ještě jinak než s pomocí deratizátora? Děkuji

Webmaster Nám poslal(a) zprávu dne 3.11.2008 v 20:23 | ok@nanoit.cz | http://www.nanoit.cz [90.177.81.54]

Pokud těch štěnic máte opravdu mnoho, bude váš boj s nimi pravděpodobně marný. Často se vyhubení nepovede na první pokus ani firmě a to má k dispozici mnohem účinnější prostředky a ví jak zasáhnout. Pokud budete déle používat na štěnice méně účinné prostředky, hrozí to, že se vůči nim stanou štěnice imuními.

Týna Nám poslal(a) zprávu dne 4.11.2008 v 07:48 | l.tyna@seznam.cz [89.24.42.183]

Dobrý den, píšu po probdělé noci ve štěničárně...:-( bydlíme ve velkém panelovém domě a už od září bojujeme se štěnicemi. Deratizační firma tu byla již dvakrát, ale bez efektu. Hned první noc po postřiku jsme byly zase pokousané a žádné mrtvé jsme nenašly... už jsme úplně zoufalé a nevíme, co dál... Zdá se nám, že deratizační firma problém dostatečně neřeší a že postřiky jsou neúčinné. Ptaly jsme se deratizérů na vyplynování, ale ti řekli, že to v takovém velkém paneláku není možné, protože by všichni museli na nějaký čas opustit své byty... ale jak to jinak řešit??? přece nás tu nemohou v tomhle nechat žít!!! Trneme hrůzou, jestli jsme si ty mrchy nezanesly i domů, to už by bylo na oběšení :-( prosím poraďte nějaký zaručený trik, jak je vymýtit z povrchu zemského!!! děkuji

Webmaster Nám poslal(a) zprávu dne 4.11.2008 v 19:39 | ok@nanoit.cz | http://www.nanoit.cz [90.177.81.54]

To, že jste byly poštípané hned první noc po postřiku je přirozené. Štěnice umírá nějakou dobu po té, co přijde do kontaktu s postřikem. To znamená, že nejprve musí vylézt z úkrytu (většinou po půlnoci, nebo v brzkých ranních hodinách), pak se přejít přez plochu s postřikem a poté to ještě nějakou dobu trvá, než natahne bačkory. Člověk vlastně musí dělat návnadu, aby štěnici z úkrytu vylákal a dostala se tak do kontaktu s látkou. Pokud se však po opakovaném zásahu firmy v delším časovém odstupu situace nemění, je asi třeba vyzkoušet firmu jinou, případně se zamyslet, zda nejsou štěnice v celém domě...ˇPožadujte po firmě nasazení všech možných prostředků na hubení štěnic... postřik a dýmovnice, pečlivé ošetření nábytku a všech míst v bytě, včetně spar, podlahy, el. zásuvek atd... Úplné vyhubení štěnic vyžaduje pečlivé provedení práce a mnohdy opakování zásahu.
Držím palce do budoucna.

Lucie Nám poslal(a) zprávu dne 14.1.2009 v 09:19 [213.195.212.71]

Dobry den.Tak se přidavam do diskuze,potože jsem zoufala. Bydlime v panelaku a 1 ledna jsem našla taky ty potvory.Mame po jednom postřiku od firmy .Dnes to je přesně12 dni a včera jsem našla zase 3 žive malinke ,ale.Je to normalni učinkuje to .Firma tvrdi,že postřik je dotekovy.Mame zasažen hlavně dětsky pokoj. Pokoj mam vystěhovany skoro prazdny.je možne najit jejich hnizdo? Taky jsem se dozvěděla,že vedlejši vchod v srpnu měl taky štěnice a skoro cely barak provedl postřik .Je možne že jsem je měla doma od leta a přišla na to až tak pozdě.Mam na podlaze v pokojiku parkety vlke čtverce mam je nechat nebo udělat novou podlahu? Je taky možne mam souseda,ktery měl v bytě špinu!!! a on ma byt čisty .děkuji za odpověd

jane Nám poslal(a) zprávu dne 3.6.2009 v 20:59 [78.102.188.184]

Dobry den, prosím o radu. před 3 měsíci jsme se přestěhovali do bytu, je to byt v našem vlastnictví, ale předtím jsme ho 2 roky pronajímali, po 14 dnech se mi objevili štípance, nakonec jsem skončila v nemocnici na kapakách a zjistilo se, že jde o štěnice, něco malého jsem objevila na sedačce a donesla do nemocnice, tam mi řekli, že to jsou nymfy štenice. Pak deratizace, moc toho nenašli, ale vše bylo důkladně vystříkáno, postel po nájemníccích jsme vyhodili, protože jsme tam objevili vajíčka a uschlé štenice, za 14 dní se konal další postřik, pak zhruba 3 týdny totální klid, ale teď má přítel opět štípanec, ale nice jsme nenašli, pouze jednu na stěně v obyváku, furt kontroluji postele, peřiny, ale nic. Jsem zoufalá, co když se to znouvu vrátí, po prvním postřiku se jich pár objevilo i na stěně v ložnici, ale pouze v noci, teď hledáme a už nic... prosím o radu, kde by asi mohli být schované, když nejsou v oklí postele ani v zásuvkách atd. ale máme parkety, můžou být schovanétřeba pod tím??? četla jsem, že s tím někdo bojuje třeba i rok, ale to bych skončila asi na psychyně, neznáte někdo opravdu dobrou deretizační společnost z moravskoslezkého kraje???
¨Děkuji jane

dagi Nám poslal(a) zprávu dne 13.9.2010 v 16:09 | dagi@seznam.cz [194.213.41.2]

Dobrý den,
jsem taky jedna z těch postižených. Měla jsem je v ložnici-jenom v posteli a už měsíc spím v obýváku. Zavolala jsem si deratizační firmu - přišla paní, postříkala postel (ani ne celý pokoj) a odešla. Prý opakovačka cca za l měsíc. Je to docela záhul na psychiku. A už jsem je objevila i v obýváku. Tak to je docela masakr. Když to tak půjde dál, asi se vystěhuju na chodbu. Bydlím ve staré zástavbě již 26 let a objevily se letos.
Chtěla bych deratizaci opakovat, ale můj problém je ve financování deratizace. Kdo tu deratizaci má platit - já jako nájemce bytu nebo vlastník nemovitosti? Je totiž pravděpodobné, že ke mě musely odněkud přilézt. Nesouhlasím s placením faktury, neboť logicky vzato se musí deratizace několikrát opakovat. Poradí mi někdo prosím?

Alzbeta Hermanova Nám poslal(a) zprávu dne 7.10.2010 v 15:19 | alzbeta.hermanova@seznam cz [94.242.81.198]

Take mam problem s timto hmyzem.
Do bytu nasthovala jsem se v lednu,a sousedi mi sdelili ze meli problemy se stenicemi.
Stenice objevila jsem v cervenci.
Po 4 deratizacich porad mam stipance.
Pry od 3 let tady deratizujou a hlavni hnizdo pry nachazelo se v tomto byte.V byte jsou parkety pokryte linem!!!
CO MAM DELAT???,POMOZTE

Alzbeta Nám poslal(a) zprávu dne 7.10.2010 v 17:15 | alzbeta.hermanova@seznam cz [94.242.81.198]

PROOOOSIM POMOZTE!!!!!

MCL Nám poslal(a) zprávu dne 17.4.2011 v 21:07 [90.181.104.202]

No je to horor. Mám komplet zrekonstruovaný obývák, podlaha, omítka, prostě vše. Najednou se tu objevily desítky, možná stovky těch potvor. Všechny viditelné jsem povysával vysavačem z podlahy, stropu, zdí atd. Objevil jsem pravděpodobnou líheň na zadní stěně sedačky. Tu jsem pochopitelně vyhodil. Vše jsem vystříkal vším možným, ale nic moc. Teď tu viditelně sice nic není, ale kdo ví, kde ty svině jsou schované. Zítra má přijít deratizace. Jinak prý velmi dobře i bez deratizéra účinkuje jed DDT a jedovatý plyn kyanovodík nebo fosforovodík. Ten je ale v rukou amatéra tak nebezpečný, že jej nelze doporučit a ani nejde sehnat. Kéž by ale šel. Nedivím se nikomu, kd říká, že je to k zešílení. Kdo ví, jak se to sem dostalo. Možná jsem to přivezl v oblečení z Prahy, tam je to samá špína a kde co. Mohlo se to sem ale dostat i od sousedů. Těžko říct. Už se pár exemplářů objevilo i v druhé místnosti. Kéž by bylo jednoduché a účinné řešení. Profesionální deratizace samozřejmě stojí nemalé peníze a každý an to nemá. Faktem ale je, že výskyt štěnic nemá nic společného s hygienou. Objevuje se i v řadě naprosto čistých a desinfikovaných prostředích.

Martin Nám poslal(a) zprávu dne 2.3.2014 v 14:18 | http://stenicedomaci.com [213.235.140.177]

Ahoj, čtu vaše příspěvky a také jsem dřív nevěděl. Nedávno jsem našel stránku http://stenicedomaci.com a tam je to hezky všechno vypsané. Zkuste se tam mrknout :)

Jméno:
E-mail:
[nepovinné]
Web:
[nepovinné]
Kontrolní kód:
Opište : fwzd
Text zprávy:
friendly links
Diety a hubnutí mravenci flash web studio nanoit cirkuz skateboards moskyto bar světla a osvětlení LUXO výroba bannerů dětské oblečení ekologické dřevostavby ubytování, penzion, ubytovna Rokycany základní a mateřská škola pro tělesně postižené Liberec